Barefoot Groundology Barefoot

Przywracamy kontakt z Ziemią

Zobacz w English | Français | Deutsch | Español | Svenska | Suomeksi | Polski Koszyk Zakupów Artykułów: 0
Suma: zł 0,00
START O UZIEMIANIU PRODUKTY BADANIA NAUKOWE KONTAKT
Podziel się tą stroną

A propos Uziemiania

Połączenie z gruntem albo uziemianie jest określeniem elektrycznego kontaktu z Ziemią.  Rosnąca liczba badań naukowych stwierdza, że fizyczne połączenie ciała z gruntem wywiera korzystny wpływ na zdrowie.

Niestety, obuwie o podeszwach z gumy bądź z tworzyw sztucznych a także izolowane od Ziemi łóżka i kanapy pozbawiają nas naturalnego elektrycznego kontaktu z Ziemią. Bose stopy umożliwiłyby taki kontakt.

Są dwa główne powody, dla których elektryczne połączenie z Ziemią jest ważne:

  1. Ziemia jest potężnym zbiornikiem swobodnych elektronów. Bez kontaktu z tym zbiornikiem, komórki naszego ciała nie są w stanie zrównoważyć ładunku pozbawionych elektronów wolnych rodników. Wpływ uziemienia na sklejone komórki krwi jest również dobrze udokumentowany (zob. Badania Naukowe).

  2. Szerokie widmo promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego z komputerów, telefonów komórkowych i przekaźników, stacji radiowych i telewizyjnych, urządzeń WiFi i Bluetooth, sieci elektrycznej, przewodów elektrycznych w domu i innych elektrycznych urządzeń wypełnia przestrzeń wokół nas.  To promieniowanie elektromagnetyczne indukuje napięcia w naszym ciele, zakłócając tryliony subtelnych elektrycznych oddziaływań na poziomie komórkowym. Dobre funkcjonowanie naszego ciała jest od nich uzależnione.  Łącząc się z Ziemią w bardzo dużym stopniu zmniejszamy poziom indukowanego napięcia, gdyż jesteśmy chronieni przez ogromną masę elektryczną Ziemi.

Na subtelniejszym poziomie jest także prawdopodobne, iż połączenie z Ziemią dostarcza informacji i pomaga w uzyskaniu kontaktu z większą siecią swoistej inteligencji planety.

Jak się Uziemic?

Najprostszy sposób na uziemienie to wyjść na dwór i postawić bose stopy lub położyć ręce na trawie bądź ziemi. Można też zanurzyć się w przewodzącej wodzie, takiej jak w morzu albo w bogatych w minerały wodach jeziora.

Kiedy jesteśmy w mieszkaniu, połączenie z Ziemią może być wykonane przy pomocy metalowego pręta wbitego w grunt na zewnątrz i przewodu doprowadzającego do którego możemy się podłączyć.

Wydaje się to kłopotliwe: na szczęście większość instalacji elektrycznych w mieszkaniach posiada uziemienie a gniazdka elektryczne są obecnie wyposażone w bolec uziemiający.  Zamiast podłączać się bezpośrednio do przewodu istnieje możliwość wykorzystania systemów przewodzących, opracowanych w ostatnich latach, takich jak prześcieradła uziemiające, maty, opaski uziemiające i plastry.

Rezultaty Uziemienia

Ludzie uziemieni w pierwszych chwilach donoszą po prostu, że “czują się lepiej”.  Opisują też pojawienie się wewnętrznego spokoju i ustąpienia uczucia zestresowania.  W przypadkach występowania bólu, jest on redukowany i często zupełnie zanika.

Osoby odczuwające negatywny wpływ komputerów czy innych urządzeń elektrycznych na zdrowie stwierdzają, gdy są połączeni z Ziemią, zmniejszenie się tego wpływu bądź jego eliminację.

Ponieważ sprzedawane przez nas produkty nie mają obecnie oznaczenia CE jako artykuły medyczne, nie mamy pozwolenia na przypisywanie medycznych efektów odnośnie uziemienia.

 
Zamknij Możesz podzielić się tą stroną w sieciach społecznościowych albo przez email, gdy klikniesz na poniżej wymienionych linkach.
Facebook     Twitter
Email