Barefoot Groundology Barefoot

Przywracamy kontakt z Ziemią

Zobacz w English | Français | Deutsch | Español | Svenska | Suomeksi | Polski Koszyk Zakupów Artykułów: 0
Suma: zł 0,00
START O UZIEMIANIU PRODUKTY BADANIA NAUKOWE KONTAKT
Podziel się tą stroną

Uziemiająca obejma na rurę 15 mm

Uziemiająca obejma na rurę 15 mm
Jeśli uziemione gniazdo sieciowe nie jest dostępne w dogodnym miejscu, wówczas możliwą alternatywą jest podłączenie uziemienia do metalowej rury wodociągowej (np. rury grzejnikowej).

Ze względów bezpieczeństwa metalowe rury wodociągowe są z reguły uziemione. Rura musi być metalowa i może być konieczne usunięcie niewielkiej powierzchni farby, aby uzyskać dobre połączenie elektryczne z gołym metalem.

Aby sprawdzić, czy metalowa rura wodna jest uziemiona, konieczne jest pomiar oporności elektrycznej od rury do uziemienia na zewnątrz lub do uziemienia sieci. Nie zawsze jest to łatwe do wykonania i prawdopodobnie będzie wiązało się z użyciem długich przewodów, więc może być łatwiej skonsultować się z lokalnym elektrykiem, który powinien być w stanie sprawdzić, czy rury wodociągowe (lub instalacji grzewczej) w domu są uziemione.

Obejma będzie pasowała do rur o średnicy od 11 mm do 16 mm i posiada gniazdko na  standardowy przewód przyłączeniowy.  Na zdjęciu widać, że obejma jest zamontowana na rurze 15 mm.
Cena: zł 50,43   Ilość:  
VISA - Mastercard - Solo - PayPal
Zamknij Możesz podzielić się tą stroną w sieciach społecznościowych albo przez email, gdy klikniesz na poniżej wymienionych linkach.
Facebook     Twitter
Email