Barefoot Groundology Barefoot

Przywracamy kontakt z Ziemią

Zobacz w English | Français | Deutsch | Español | Svenska | Suomeksi | Polski Koszyk Zakupów Artykułów: 0
Suma: zł 0,00
START O UZIEMIANIU PRODUKTY BADANIA NAUKOWE KONTAKT
Podziel się tą stroną

Mata uziemiająca

Mata uziemiająca
Przewodząca mata uziemiająca aby uziemiać się siedząc bądź stojąc, przy biurku, oglądając telewizję itp.

Może być użyta pod gołą stopą albo na biurku opierając na niej gołe dłonie.

Nadaje się idealnie jako mata pod klawiaturę albo myszkę, pozwalając na uziemienie się gdy dłonie lub nadgarstki dotykają jej podczas pisania bądź manipulowania myszką.

Mata jest dosyć miękka i elastyczna a zatem może być także użyta w łóżku, na przykład pod bose stopy.

Dla uzyskania uziemienia, część powierzchni gołej skóry powinna stykać się z gładką, górną częścią maty. Cieńka tkanina zmniejszy ten efekt uziemiania. Alternatywnie, może być używany razem z naszymi wysoko przewodzącymi skarpetami uziemiającymi.

Rozmiary: 68 cm x 25 cm.

Powierzchnia przewodząca to PU (poliuretan) z dodatkiem węgla, na wytrzymałym podłożu z kauczuku naturalnego. Nie zawiera winylu/PVC i jest łączony bez kleju.

Ten produkt dostarczany jest z przewodem 4.6 m i wybraną wtyczką do połączenia z Ziemią.

Ściągnij przewodnik do tych produktów

Wybierz połączenie: 
Zobacz szczegóły połączeń
Cena: zł 199,17
Oferta specjalna: zł 163,42   szt:  

Duża mata uziemiająca

Duża mata uziemiająca
Nowa, większa mata uziemiająca.
Wymiary: 74 cm x 32 cm.

Mata przewodząca do uziemienia w pozycji siedzącej lub stojącej, przy biurku, podczas oglądania telewizji, ćwiczeń, itp.

Można ją umieścić pod bosymi stopami lub na biurku, na którym opierają się dłonie, np. pod klawiaturą i myszką komputerową, co umożliwia uziemienie dłoni lub nadgarstków na macie podczas pisania lub operowania myszką.

Mata jest stosunkowo delikatna w dotyku i giętka, może zatem być stosowana w łóżku jako tańsza alternatywa Prześcieradła uziemiającego.

Miejsca gołej skóry powinny stykać się z gładką górną powierzchnią maty, aby uziemienie mogło działać, w mniejszym stopniu będzie też działać poprzez cienką tkaninę. Alternatywnie, można ją stosować razem z naszymi wysoce przewodzącymi skarpetami uziemiającymi.

Używamy ekologicznych i nietoksycznych materiałów do produkcji bezpiecznego i najwyższej jakości uziemienia.

Cienka, czarna górna warstwa przewodząca (z którą ciało wchodzi w kontakt) wykonana jest ze skóry PU (poliuretanowej). Wyglądem przypominające skórę elementy wykonane z poliuretanu (PU) są bardzo przyjazne dla użytkownika i bezpieczne, w przeciwieństwie do starszych skór PCW. Nasza skóra PU nie zawiera winylu ani ftalanu.

Czarna warstwa skóry PU zawiera przewodzący węgiel. Jest on drugim co do ilości pierwiastkiem w organizmie człowieka po tlenie. Węgiel jest tym, co przewodzi energię Ziemi.

Spodnia, nieprzewodząca warstwa wykonana jest z zamkniętokomórkowej pianki TPE (termoplastyczny elastomer). To jedna z najbezpieczniejszych pianek dostępnych na rynku, bez lateksu i PCW. Jest to ten sam rodzaj pianki, który stosuje się w obuwiu oraz w dziecięcych zabawkach z pianki.

W komplecie z przewodem połączeniowym o długości 4,6 m oraz wybranym przez użytkownika połączeniem z wtyczką uziemiającą.

Ściągnij przewodnik do tych produktów

Wybierz połączenie: 
Zobacz szczegóły połączeń
Cena: zł 250,23
Oferta specjalna: zł 229,81   szt:  

Mata uziemiająca pod myszkę

Mata uziemiająca pod myszkę
Przewodząca uziemiająca mata pod myszkę, umożliwiająca uziemienie pod warunkiem, że dłonie pozostają na macie w trakcie używania myszki.

Nadaje się do wszystkich typów myszek, zarówno optycznych jak i mechanicznych.

Nadaje się idealnie dla użytkowników laptopu z osobną myszką. Jeśli posiadacz tradycyjną klawiaturę i myszkę, rozważ  większą matę uziemiającą zamiast tej.

Dla uzyskania uziemienia, część powierzchni gołej skóry powinna stykać się z gładką, górną częścią maty. Cieńka tkanina zmniejszy ten efekt uziemiania.

Rozmiary 25 cm x 25 cm.

Powierzchnia przewodząca to PU (poliuretan) z dodatkiem węgla, na wytrzymałym podłożu z kauczuku naturalnego. Nie zawiera winylu/PVC i jest łączony bez kleju.

Ten produkt dostarczany jest z przewodem 4.6 m i wybraną wtyczką do połączenia z Ziemią.

Ściągnij przewodnik do tych produktów

Wybierz połączenie: 
Zobacz szczegóły połączeń
Cena: zł 112,35   Ilość:  

Mata do jogi i ćwiczeń

Mata do jogi i ćwiczeń
Uziemiająca mata do jogi jest w 100% pozbawiona PVC (chlorku poliwinylu) i nie zawiera też lateksu. Jej powierzchnia jest antypoślizgowa i mierzy 61 cm x 183 cm.

Idealna dla jogi, medytacji, rozciągania, ćwiczeń itp. Potrzebny jest częściowy kontakt z gołą skórą w celu uziemienia ciała. Alternatywnie, może być używany razem z naszymi wysoko przewodzącymi skarpetami uziemiającymi.

Ten produkt dostarczany jest z przewodem 4.6 m i wybraną wtyczką do połączenia z Ziemią.

Może być czyszczona wodą z mydłem, przy pomocy szmatki lub gąbki (nie używać szorstkich gąbek).

Skład materiału


Do produkcji bezpiecznego i najwyższej jakości uziemienia poszukujemy ekologicznych i nietoksycznych materiałów.

Czarna górna warstwa przewodząca (w miejscu kontaktu z ciałem) jest wykonana ze skóry PU (poliuretanowej). Elementy przypominające skórę wykonane z poliuretanu (PU) są bardzo przyjazne dla użytkownika. Są także bezpieczne, w przeciwieństwie do starszych skór PCW. Nasza skóra PU nie zawiera winylu ani ftalanu.

Czarna warstwa skóry PU zawiera przewodzący węgl. Jest on drugim co do ilości pierwiastkiem w organizmie człowieka po tlenie. Węgiel jest tym, co przewodzi energię Ziemi.

Spodnia, nieprzewodząca warstwa wykonana jest z zamkniętokomórkowej pianki TPE (termoplastyczny elastomer). To jedna z najbezpieczniejszych pianek dostępnych na rynku, bez lateksu i PCW. Jest to ten sam rodzaj pianki, który stosuje się w obuwiu oraz w zabawkach dla dzieci z pianki.

Ściągnij przewodnik do tych produktów

Wybierz połączenie: 
Zobacz szczegóły połączeń
Cena: zł 434,08   Ilość:  

Pikowana poduszka

Pikowana poduszka Pikowana poduszka
Ten uniwersalny produkt może być używany prawie wszędzie, np. na krześle lub sofie, pod stopami na podłodze lub w łóżku.

Zwierzęta domowe też będą miały pożytek.

Ma wymiary 50 cm x 71 cm. Poduszka ma bawełniano-srebrny materiał uziemiający na górnej stronie, antypoślizgowy materiał na spodzie oraz miękki, pikowany materiał wewnątrz.

Ten zestaw zawiera wszystko, co jest niezbędne do użytkowania: pikowaną poduszkę, sprężysty przewód o długości 6 m oraz wybrane przez Państwa połączenie z masą.

Wskazówki dotyczące prania i pielęgnacji


Dobrze jest prać uziemiający produkt. Nie będzie uszkodzony przez pranie, jest to dla niego korzystne. Pranie usuwa ślady potu i naturalnego łoju wydzielanego przez skórę, utrzymując przewodzenie srebra.

Co robić
    Prać co tydzień lub dwa
    Prać w pralce w ciepłej wodzie (40°C)
    Używać płynnego środka do prania (polecamy ten detergent)
    Suszyć rozwieszone bądź w suszarce w niskiej temperaturze (do 65°C)
    Może być prasowane w niskiej temperaturze, w razie konieczności

Czego NIE robić
    Nie używać wybielaczy
    Nie używać zmiękczaczy do tkanin
    Nie używać wybielających detergentów ani oksy-detergentów
    Nie używać detergentów o silnych zapachach (zarówno chemicznych jaki i na bazie olejków eterycznych)
    Nie używać w suszarce zmiękczaczy do tkanin
    Nie prać na sucho

Wybielacze, dodatki do detergentów i olejki mogą pociemnić srebro czyniąc je nieprzewodzącym. Zmiękczacze do tkanin odkładają się na srebrze i w końcu zniszczą jego właściwości przewodzące. Proszę również sprawdzić/sprzątać zbiorniczek z detergentem w pralce co do pozostałości innych detergentów, ponieważ wiele detergentów (zwłaszcza proszkowych) zawiera środki wybielające, które nawet w niewielkich ilościach mogą uszkodzić srebro.

Zaleca się odczekać godzinę jeśli na skórze zaaplikowano oliwkę lub mleczko.

Ściągnij przewodnik do tych produktów

Wybierz połączenie: 
Zobacz szczegóły połączeń
Cena: zł 285,98   Ilość:  

Mata na siedzenie w samochodzie

Mata na siedzenie w samochodzie
Przewodząca uziemiająca mata / podkładka, zaprojektowana do użycia w pojazdach.

Jest to mata o rozmiarach 25 cm x 25 cm, impregnowana przewodzącym węglem.

Jest dostarczana w komplecie z krótkim przewodem z krokodylkiem zaprojektowanym do połączenia z metalową masą samochodu. Zazwyczaj będzie to rama pod siedzeniem (czasami może okazać się potrzebne spiłowanie odrobiny farby, aby uzyskać dobre elektryczne połączenie z metalem).

Użycie tej maty w samochodzie jest nieco inne od uziemiania się w budynku, gdzie jest się faktycznie podłączonym do Ziemi. W pojeździe łączysz się po prostu  z masą pojazdu, zapobiegając w ten sposób powstawaniu różnicowego napięcia między ciałem a pojazdem. Badania wykazały, że może to pomóc przeciw chorobie morskiej i zmniejszyć zmęczenie kierowcy.

Ponieważ funkcja tej maty to zabezpieczenie przed gromadzeniem ładunku statycznego, wystarczy kontakt z matą poprzez ubranie, w przeciwieństwie do regularnego uziemienia, gdzie lepszy jest kontakt z gołą skórą.
Cena: zł 97,03   Ilość:  

Opcje połączeń

Ogólne informacje na temat połączenia z Ziemią znajdują się w sekcji
Jak się uziemić na naszym A propos Uziemienia page.


Wtyczka europejska

Kraje, w których wtyczka europejska może być używana: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Indonezja, Włochy (gniazdko typu 'Schuko'), Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Południowa Korea, Hiszpania, Szwecja, Turcja i Urugwaj.

Wtyczka europejska nie jest odpowiednia w Danii.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową – tylko metalowy bolec uziemiający gniazdka jest używany: dwa bolce wtyczki są plastikowe.

Przy jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego testera gniazdek w celu sprawdzenia.

Wróć


Wtyczka dla Szwajcarii, Włoch, Brazylii

Wtyczka pasuje do gniazd J, L i N. Dotyczy to Brazylii, Chile, Włoch, Liechtensteinu, Południowej Afryki (nowy typ), Szwajcarii i Urugwaju.  Można ją również używać w innych krajach europejskich, usuwając adapter typu J/L/N.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego europejskiego testera gniazdek w celu sprawdzenia, wraz z tą wtyczką.

Wróć


Wtyczka dla Danii

Wtyczka do używania w Danii.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego testera gniazdek w celu sprawdzenia.

Wróć


Wtyczka dla Wielkiej Brytanii i Irlandii

Kraje, w kórych wtyczka dla Wielkiej Brytanii może być użyta: Bahrain, Bangladesz, Botswana, Brunei, Cypr, Ghana, Gibraltar, Hong Kong, Irak, Irlandia, Jordania, Kenia, Kuwejt, Macau, Malawi, Malaezja, Malta, Mauritius, Nigeria, Oman, Pakistan, Katar, Singapur, Sri Lanka, Tanzania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uganda, Jemen, Zambia i Zimbabwe.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową – tylko metalowy bolec uziemiający gniazdka jest używany: pozostałe bolce wtyczki są plastikowe.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego testera gniazdek w celu sprawdzenia.

Wróć


Wtyczka dla Indii

Nadaje się do gniazdek typu D.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego testera gniazdek w celu sprawdzenia.

Wróć


Wtyczka dla Południowej Afryki

Nadaje się do gniazdek typu M.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego europejskiego testera gniazdek w celu sprawdzenia, wraz z wtyczką dla Południowej Afryki.

Wróć


Wtyczka dla Austrazji

Wtyczka tego typu nadaje się do użycia w Australii, Nowej Zelandii, wyspie Fiji, Argentynie w Papua-Nowa Gwinea.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową – tylko metalowy bolec uziemiający gniazdka jest używany: pozostałe bolce wtyczki są plastikowe.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego testera gniazdek w celu sprawdzenia.

Wróć


Wtyczka dla Izraela

Nadaje się do gniazdek typu H.

Wszystkie nasze produkty mają wbudowany ochronny opornik a zatem są całkowicie bezpieczne.  Nie ma połączenia z fazą prądową.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego testera gniazdek w celu sprawdzenia.

Wróć


Wtyczka dla Północnej Ameryki

Dostarczony przewód pasuje bezpośrednio do bolca 'Ground' w gniazdkach północno-amerykańskich. Są one używane w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.  Takie gniazdka są również w Centralnej Ameryce, na Karaibach, północnej części Ameryki Południowej (Kolumbia. Ekwador, Wenezuela i częściowo Brazylia), Japonia, Tajwan i Arabia Saudyjska.

Ponieważ nierzadko w tego typu gniazdkach brakuje połączenia z Ziemią, opcja ta zawiera tester gniazdek w celu weryfikacji poprawnego okablowania. Na gospodarstwo domowe potrzebny jest tylko jeden tester. Dlatego przy każdym dodatkowym zakupie wybierz opcję „Bez wtyczki przyłączeniowej”.

Niejednokrotnie te gniazdka sieciowe nie będą miały trzeciego bolca do uziemienia.  Gniazdka z dwoma bolcami nie mogą być użyte do uziemienia: zamiast tego musi być zastosowany zewnętrzny pręt uziemiający.

Wróć


Zestaw adapterów na Cały Świat

Zestaw adapterów na cały świat nadaje się do zastosowania w większości krajów na całym świecie.  Typy gniazdek do których umożliwia podłączenie:

Wielka Brytania: Bahrain, Bangladesz, Botswana, Brunei, Cypr, Ghana, Gibraltar, Hong Kong, Irak, Irlandia, Jordania, Kenia, Kuwait, Macau, Malawi, Malezja, Malta, Mauritius, Nigeria, Oman, Pakistan, Katar, Singapur, Sri Lanka, Tanzania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uganda, Wielka Brytania, Jemen, Zambia i Zimbabwe.

USA: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Ameryka Centralna, Karaiby, północna część Południowej Ameryki (Kolumbia, Ekwador, Wenezuela i część Brazylii), Japonia, Tajwan i Arabia Saudyjska.

Europa: Austria, Belgia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Indonezja, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Południowa Korea, Hiszpania, Szwecja, Turcja i Urugwaj.

Austrazja: Australia, Nowa Zelandia, Fiji, Argentyna i Papua Nowa Gwinea.

Szwajcaria, Włochy, Brazylia i USA.

W razie jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących poprawnego uziemienia w gniazdkach, sugerujemy użycie naszego Tester gniazdek (Europa) w celu sprawdzenia (z odpowiednim adapterem).

Wróć


Zestaw z uziemiającym prętem

W przypadku braku uziemionych gniazdek (na przykład niektóre europejskie domy lub domy w USA sprzed 1960 roku), wtedy można użyć zestawu z uziemiającym prętem, by połączyć się bezpośrednio z gruntem na zewnątrz.

Zestaw składa się ze stalowego pręta o długości 0.3 m i 12 m przewodu.  Pręt wbija się w grunt na zewnątrz, co wytwarza dobre elektryczne połączenie z Ziemią.  Przewód ma tylko 2 mm średnicy i zazwyczaj można go przepuścić między oknem a ramą okienną, gdyż zmieści się pod uszczelką zamkniętego okna.

Wróć

Zamknij Możesz podzielić się tą stroną w sieciach społecznościowych albo przez email, gdy klikniesz na poniżej wymienionych linkach.
Facebook     Twitter
Email